usypianie niemowlaka

Pierwsze obuwie Twojego dziecka. Wybór ma znaczenie

Prócz troski, bliskości i wsparcia, dzieci potrzebują także komfortu przy stawianiu pierwszych kroków w naszym żłobkowym świecie. Warto zatem postawić na wygodne i przede wszystkim dobrze wykonane buty dla dziecka.

Wybór butów dla dziecka w okresie żłobkowym nie należy do łatwych. Należy pamiętać, że stopy kształtują się aż do 18. roku życia, dlatego jeśli chcemy jak najlepiej o nie zadbać, powinniśmy przy zakupie każdej kolejnej pary butów, zwracać uwagę na te same cechy, co przy wyborze pierwszych bucików.

buty

Jakie powinny być buty dla dziecka?

– lekkie,

– miękkie i elastyczne – łatwe zginanie w każdej części oraz możliwość wykręcania na boki,

– z cienką, płaską podeszwą – im mniej jakichkolwiek podwyższeń tym lepiej,

– z dopasowanym zapiętkiem – tylna część buta ma tylko otulać piętę, a nie usztywniać,

– bez wyprofilowanej wkładki – podeszwa małej stópki jest wyścielona tzw. podściółką tłuszczową, która chroni struktury małej stópki i zwiększa jej powierzchnię podtrzymująco-nośną, dlatego nie ma potrzeby dodatkowego podparcia,

– oddychające – im więcej przewiewnych materiałów tym lepiej, a wentylowana podeszwa jest dodatkową zaletą nie do przecenienia,

– z cholewką nie blokująca stawu skokowego – najlepiej kończąca się poniżej lub w okolicach kostki. Dzięki temu możliwa jest swoboda ruchów,

– komfortowe – miękkie i wygodne, odpowiednio szerokie z przodu, aby paluszki mogły swobodnie poruszać się,

– nowe – to buty mają dopasować się do stopy, a nie odwrotnie

– z prawidłowo dobranym rozmiarem – buciki dla najmłodszych dzieci powinny być dłuższe od długości stopy o ok 0,5-0,9cm. Należy również zwrócić uwagę na szerokość i wysokość stopy.

Pamiętajmy o kapciach

Wszystkie powyższe cechy powinny również posiadać kapcie do żłobka. Oprócz tego dodatkowym atutem będzie łatwość ich zakładania i zdejmowania. Dziecko w żłobku wychodzi na spacer lub na plac zabaw, więc często zdejmuje i zakłada kapcie. Aby ta czynność nie była dla niego problematyczna i nie zabierała zbyt wiele czasu ważne jest, by wybrać takie kapcie, które maluch będzie w stanie sam założyć lub zdjąć.

Podeszwa kapci powinna być również antypoślizgowa, z dobrą przyczepnością do różnych powierzchni. Dzięki temu zapewnimy dziecku bezpieczeństwo podczas chodzenia, skakania, biegania oraz innej aktywności fizycznej.

Jedną z propozycji obuwia dla maluchów są innowacyjne buty Komuello, które wspierają ideę barefoot – oferując swoim odbiorcom odczucia maksymalnie zbliżone do tych, które towarzyszą im podczas chodzenia na boso.

W procesie ich produkcji nie używa się żadnych szkodliwych substancji oraz nie stosuje się jakichkolwiek klejów. Z kolei podeszwa wykonana jest z bezpiecznego materiału TPE zatwierdzonego przez Agencję Żywności i Leków FDA.

Buty

Kontroluj wzrost

Stopy maluszka rosną w ekspresowym tempie. Nie możemy dopuścić do sytuacji, że buciki będą za małe, ponieważ mogłoby to doprowadzić do wielu negatywnych skutków. Niestety, zwykle dziecko samo nam tego nie powie, więc to rolą rodziców jest regularne sprawdzanie, czy stopa dziecka ma jeszcze wystarczającą ilość miejsca na swobodny ruch. Świadomy wybór odpowiedniego obuwia ma ogromne znaczenie.

Należy również pamiętać, że dzieci od najmłodszych lat chcą wyrażać swoją autonomię poprzez samodzielny wybór porannej garderoby.  Dlaczego im tego nie umożliwić?

Zakup nowych bucików nie musi kojarzyć się z czymś niemiłym – wręcz przeciwnie!
Dając dziecku wybór sprawa okaże się dużo prostsza niż myśleliśmy. Dziecko będzie czuło, że ma wpływ na to, co jest przeznaczone tylko dla niego.

Ten wybór na pewno ułatwi Państwu firma Komuello, która specjalizuje się w produkcji odpowiedniego obuwia dla dzieci.

Pierwsze obuwie Twojego dziecka. Wybór ma znaczenie

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.