W BeBaby zwracamy szczególną uwagę na bliskość i postępujemy z dziećmi zgodnie z zasadami Porozumienia Bez Przemocy (NVC – NonViolent Communication). Oznacza to, że pozwalamy dzieciom, by – w możliwym dla siebie zakresie – same analizowały fakty, nawiązywały kontakt ze swoimi uczuciami, formułowały własne potrzeby i uczyły się, jak wyrażać prośbę, dzięki której dana potrzeba zostanie zaspokojona. Opiekunowie nie narzucają im swojego stanowiska, a zamiast tego są przy nich w taki sposób, by dzieci uczyły się rozpoznawać i interpretować swoje emocje i potrzeby. Nie tylko nasze postępowanie, ale również przestrzeń, w której przebywamy jest spójne z filozofią BeBaby. W ciągu dnia dzieci przebywają w pomieszczeniach dostosowanych do swoich potrzeb i aktualnie wykonywanych czynności. Gama kolorów oraz wystrój wybrane do pomieszczeń przeznaczonych na sen i odpoczynek wyciszają i uspokajają maluszki. Natomiast pomieszczenia, w których spożywamy posiłki i bawimy się cechują się bardziej energetycznym wystrojem. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu otoczenia do zajęć dzieci łatwiej adaptują się do realiów żłobka i uczą się rytuałów związanych z higieną, posiłkami, zabawą i odpoczynkiem.


W żłobku BeBaby dbamy również o to, by maluszki miały do dyspozycji odpowiednie akcesoria do zabawy. Większość z naszych zabawek wykonanych jest z drewna, wszystkie są przyjazne dla rozwoju dziecka i bezpieczne. Zabawki wykorzystujemy zawsze w taki sposób, by wspierały one rozwój dziecka na danym etapie. Nasze doświadczenie i wiedza dają nam pewność, że odpowiedni żłobek jest najlepszym wyborem zarówno dla dziecka, jak i dla mamy. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z artykułem dotyczącym tego, dlaczego warto wybrać żłobek "Dlaczego warto wybrać żłobek?" oraz – jak pewnie, optymistycznie i spokojnie wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim0 "Powrót mamy do pracy". Zachęcamy również do śledzenia naszego bloga, gdzie publikujemy artykuły przybliżające naszą filozofię postępowania z maluszkami. "Adaptacja jako przełomowy moment rozwojowy w życiu dziecka"

BeBaby tworzy zespół zaangażowanych opiekunów i specjalistów, którzy czuwają nad Państwa dziećmi. Łączą pasję z wiedzą i miłością do najmłodszych. Czerpią radość ze wspierania dzieci jak i ich rodziców na początku drogi.

Psycholog - Agnieszka

Agnieszka absolwentka psychologii na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, w trakcie szkolenia do certyfikatu psychoterapeuty na tej samej uczelni. Ma 9-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzinami. Od 4 lat zajmuje się również szkoleniem opiekunek w żłobku, m.in. z zakresu umiejętności społecznych. Uważa, że światy dziecka i dorosłego wzajemnie się przenikają, ale nie są dla siebie w sposób oczywisty zrozumiałe. Dlatego szczególnie interesuje ją komunikacja między nimi. Od dzieci można się wiele nauczyć, a kontakt z nimi motywuje do bycia najlepszą wersją siebie. Lubi aktywny wypoczynek na łonie natury - najchętniej rower lub chodzenie po górach - lub błogie "lenistwo" z książką. Ukochana lektura z dzieciństwa to "Ronja, córka rozbójnika".

Lek. Med. specjalista pediatra - Bernadetta

Bernadetta jest absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, który ukończyła w 2010r. Po odbyciu stażu podyplomowego w szpitalu im. L. Rydygiera w Krakowie, zdobyła specjalizację z zakresu pediatrii w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II. Stale podnosi kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w praktycznych kursach oraz kongresach z zakresu pediatrii jak również ultrasonografii dziecięcej.

Dietetyk - Joanna Folta

Absolwentka dietetyki w Małopolskiej Wyższej Szkole w Krakowie oraz towaroznawstwa na Uniwersytecie Ekonomicznym. Uczestniczka wielu szkoleń dietetycznych o tematyce pediatrycznej, doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważne jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat. Dlatego, wychodząc temu na przeciw, Joanna dokłada wszelkich starań, by przygotowując jadłospisy dla najmłodszych, stopniowo zaciekawiać je nowymi, interesującymi smakami. W wolnych chwilach uwielbia oczywiście gotować dla najbliższych, ale również ceni sobie czas gdy może zatopić się w dobrej lekturze lub pójść do teatru. Chętnie udaje się również na wszelkie wycieczki piesze bądź rowerowe, koniecznie zabierając ze sobą koc oraz kosz piknikowy.

W BeBaby dokładamy wszelkich starań, by dzieci bawiły się w sposób różnorodny, sprzyjający ich wszechstronnemu rozwojowi. Codziennie zapewniamy maluszkom ruch na świeżym powietrzu, a także gimnastykę i zabawę przy muzyce. Rozwijamy ich koordynację, percepcję różnorodnych bodźców i ćwiczymy małą oraz dużą motorykę. Zwracamy również bardzo dużą uwagę na odpowiedni rozwój logopedyczny dzieci. W naszym żłobku maluszki nie muszą korzystać z pojedynczych konsultacji logopedycznych, ponieważ opieka taka jest im zapewniona w czasie realizowania codziennych zajęć. Zabawy organizowane w BeBaby sprzyjają rozwojowi aparatu mowy i zachęcają dzieci do artykułowania głosek kluczowych w nauce mówienia. Poniżej znajdą Państwo przykładowe zabawy, jakie wybieramy dla dzieci w danym przedziale wiekowym. Maluszki w naszym żłobku nie są „sztywno” rozdzielane na grupy wiekowe, ponieważ tempo rozwoju i indywidualne preferencje każdego dziecka mogą się znacząco różnić. Naszym priorytetem jest dostosowanie zabaw oraz opieki do potrzeb konkretnego dziecka, dlatego część zajęć realizowanych jest w podgrupach wiekowych, zaś część – wspólnie ze wszystkimi dziećmi. Zapraszamy Państwa również do zapoznania się z artykułami dotyczącymi roli zabawy w rozwoju dziecka, które publikujemy na naszym blogu.


Wierzymy, że zdrowe i odpowiednio zbilansowane żywienie jest jednym z najważniejszych elementów warunkujących prawidłowy rozwój dziecka. Staramy się, aby posiłki były urozmaicone oraz zgodne z aktualnymi zaleceniami. Dbamy o ich atrakcyjne podanie, dostarczenie koniecznych witamin i składników mineralnych. Dostosowujemy formę posiłków do możliwości oraz indywidualnego poziomu samodzielności dziecka. Wyborów żywieniowych dokonujemy w oparciu o najnowszą wiedzę i doświadczenie. Zapraszamy Państwa również do zapoznania się z publikowanymi na naszym blogu artykułami dotyczącymi diety i zaleceń w żywieniu dzieci.


W BeBaby zwracamy szczególną uwagę na łagodne i poprawne przeprowadzenie procesu adaptacji. Nasza wiedza i doświadczenie pozwalają do każdego maluszka podejść w sposób indywidualny – tak, aby rozstanie z rodzicami nie stało się przykrym doświadczeniem, ale elementem codziennego rytuału. Stawiamy na bliskość i wiemy, w jaki sposób zachęcić dziecko do zabawy oraz jak uczynić, by przyjście do żłobka stało się dla niego przyjemnością. Zapraszamy Państwa również do przeczytania naszego artykułu na temat adaptacji z punktu widzenia dziecka,a także do zapoznania się z innymi artykułami, które publikujemy na naszym blogu.


Dla maluszków do 1 roku życia dostosowujemy plan dnia do cyklu dobowego każdego dziecka. Uwzględniamy w nim czas na zabawę z opiekunem, wyciszenie i sen, czas na świeżym powietrzu, udział w zajęciach ogólnorozwojowych.

Plan Dnia dla dzieci od 1 do 3 roku życia.7:00 – 8.00:
Przyjmowanie Dzieci do żłobka.
8.30:
Czynności higieniczne
9:00 :
Śniadanie
9.30:
Poranna gimnastyka, dzieci wzajemnie witają się ze sobą „Wszyscy są, witam Was...”
10.00:
Zajęcia zorganizowane (zajęcia zaplanowane zgodnie z konspektem pracy na dany dzień tj. zajęcia kształcące małą i dużą motorykę, zajęcia plastyczne, zajęcia rytmiczne, ruchowe itp.). Raz w tygodniu zajęcia logopedyczne (czwartek). Zabawy na świeżym powietrzu.
10.45:
Czynności higieniczne.
11.00:
Obiad-Zupa
11.30:
Czynności pielęgnacyjne i higieniczne (trening czystości – nauka korzystania z nocnika i sedesu, `mycie zębów „Szczotko, szczotko hej szczoteczko...”).
11.45:
Sen/leżakowanie Dzieci.
14.00-15.00:
Obiad-drugie danie
15.30:
Zabawy swobodne, słuchamy bajek, śpiewamy piosenki, gramy na instrumentach.
16.00:
Podwieczorek.
16.30:
Czynności higieniczne.
16.30-17.30:
Zabawy dowolne (zabawy w kącikach zainteresowań). Rozchodzenie się Dzieci do domu.
Plan dnia może ulegać zmianom gdyż dostosowujemy go indywidualnie do potrzeb dzieci.


W ciągu całego dnia mamy czas na bliskość, zgodnie z potrzebami danego dziecka (czyli tulenie, kołysanie, wyciszanie).

Plan Adaptacji

W naszym żłobku podchodzimy indywidualnie do każdego dziecka dlatego też plan adaptacji dostosowujemy indywidualnie do Jego potrzeb. Adaptacja jest z pewnością trudnym, lecz nieuniknionym procesem w pierwszych momentach „dorosłości” naszych maluszków. Często jednak jest ona trudniejsza dla Rodziców niż dla samego Dziecka. Dlatego też bardzo ważne jest pozytywne nastawienie Rodziców. Dzięki doświadczeniu w pracy pedagogicznej wiemy jak postępować w trakcie adaptacji i dołożymy wszelkich starań aby Państwa maluszek czuł się u nas dobrze i bezpiecznie. Dołożymy wszelkich starań by pobyt w żłobku Dzieciom przynosił wiele radości, a Państwu spokój o ich prawidłowy rozwój. [LINK]


Copyrights Bebaby 2019